Kategorie

Výrobci

Newsletter

GuitarLife

KORG M3-61 XP - Workstation

M3 XPanded nabízí ohromujících 640MB PCM, umožňující neuvěřitelný počet zvukových variací. Rozšířený výkon sekvenceru a rozhraní činí z M3-ky futuristický nástroj pro tvorbu vaší hudby.

Detaily

Dostupnost: Na dotaz

49 400 Kč

8 výrobků ve stejné kategorii:

M3 XPanded

M3 MUSIC WORKSTATION /SAMPLER

M3 XPanded nabízí ohromujících 640MB PCM, umožňující neuvěřitelný počet zvukových variací. Rozšířený výkon sekvenceru a rozhraní činí z M3-ky futuristický nástroj pro tvorbu vaší hudby.

“Jeden obří krok…”

Tímto nejrozsáhlejším upgrade v historii Korgu, M3 poskočila do čela žebříčku produktů své třídy. M3 XPanded Music Workstation / Sampler je nyní “špičkovým” keyboardem pro veškeré akce hraní, jako keyboard i jako pracovní stanice. Tento nadupaný upgrade nabízí update ROM paměti, tři PCM Expanzní tituly, z DAW převzaté editační nástroje, pokročilé KARMA implementace, plus rozšíření funkcionality TouchView a dalších vlastností. Všechny nové M3-ky obsahují sadu rozšíření XPanded a majitelé stávajících M3 si mohou svůj nástroj rovněž vybavit touto sadou upgrade, a to zdarma!

Zvuky na požádání, na dotek prstu

Pečlivé zkoušky 256MB interní ROM paměti umožnily Korgu okrášlit nástroj a přidat mu mnoho nových zvuků – aniž by ubraly cokoliv těm stávajícím. A jako vždy, obnovený tým programátorů Korg využil u M3 XPanded každý ždibec technologie EDS (Enhanced Definition Synthesis), aby vytvořil programy, které budou využívat nová data do krajnosti.

 • Přidali jsme novou sadu elektrických pian obou hlavních typů, samplovaných na čtyřech úrovních dynamiky, kvůli přirozenému výrazu. Tyto programy rovněž využívají u M3 XPanded obvod zesilovače REMS, s modelováním efektů, kvůli obohacení realistického zvuku a jeho autentického charakteru.
 • Na boardu je také robustní akustické piano – samplované ve stereo na třech dynamických úrovních; zahrnuje rovněž vrstvy s rezonancí tlumítek – nahrazuje originální piano u M3.
 • V Korgu se vždy snažíme akceptovat požadavky a jedním z nejčastějších požadavků na zvuk bylo – přidání klasického stage piana KORG SG-1D. Toto vylepšené samplované piano zpravidla skvěle sedí do mixu a zůstává populární v mnoha hudebních žánrech.
 • Klasické klávesové nástroje rovněž obsahují funky Clavinet. Zde jsme autenticky přetvořili všechny kombinace tab/pickup (AC, AD, BC, BD), samplované na více dynamických úrovních kvůli přirozenému dojmu, který odpovídá dynamice vaší hry.
 • Flétnové a smyčcové zvuky, převzaté z mechanických, páskových klávesových nástrojů jsou zpět, aby přidaly skutečné vintage vibrace vaší hudbě.
 • V neposlední řadě byl populární ještě jeden požadavek - mono piano pro živé hraní přes mono systém, bez rušení nebo ztráty zvuku. 

Expanzní PCM knihovna, Disk 1-3. 
Původně plánované jako nezávislé, volitelné doplňky M3, byly nyní všechny tři disky přidány do M3 XPanded úplně celé, a to zdarma! Každý z nich obsahuje 128MB decentně samplovaných špičkových nástrojů, tedy celkem 384MB bonus dat. M3 XPanded je vybaven dvěma disky dat Brass & Woodwind (žesťových a dechových nástrojů) a mimořádné, 128MB Grand Piano, které je naprosto vynikající

 • Brass & Woodwinds (EX-USB-PCM01/02): Jsou převzaty z rozsáhlé volitelné knihovny OASYS; tyto zvuky byly vytvořeny s mimořádným výrazem, artikulací a přirozeně znějící. V kombinacích nabízí 128 nových programů a 32 nových kombinací, ideálních pro široký rámec hudební produkce – od popu a poslechové muziky až po kompletní orchestr. Veškeré “ozdobné” prvky sólových nástrojů byly snímány rovněž – trilky, falzety, ruchy, staccatové noty a další – vše bylo přidáno kvůli autenticitě, zvláště při sólovém hraní. Každá rodina nástrojů zahrnuje dostatek variací pro celý rozsah příbuzných nástrojů; flétny, altové flétny, piccoly; trubka, cornet, piccolová trubka; klarinet, bass-klarinet; aj.
 • Concert Grand Piano (EX-USB-PCM03): Toto koncertní křídlo bylo samplováno ve studiu, s využitím tradiční sestavy “minimum mikrofonů”, aby zůstal zachován přirozený stereo dojem, snímáno bylo ve čtyřech dynamických úrovních, s dalšími samply pro realistické, sympatetické rezonance strun, zajišťující skutečně skvělý zvuk – dokonce i pro hráče, intenzivně využívající pedál. 128MB je vyhrazeno pouze pro piano, takže samply jsou dlouhé a přirozeně znějící. Šest programů a šest kombinací tvoří dostatečný prostor pro práci v libovolném hudebním žánru a stylu.

Do M3 můžete natáhnout vždy jen jeden expanzní disk. Instalací rozšíření paměti EXB-M256 však umožníte natažení všech tří disků současně a ještě zbude 64MB pro samplování. Tím získáte celkem 640MB dat, připravených pro hraní. Kombinací s daty programů v M3 Version 1.2 tak získává hráč okamžitý přístup k 1,216 programům a 416 kombinacím – a 32 programům vokodéru!

DAW – převzatá editace ze sekvenceru

M3 XPanded využívá TouchView displej až do krajnosti! Tři nové obrazovky byly přidány na stránku sekvenceru, jež umožňují náhled a manipulaci s daty na obrazovce, jako s grafickými prvky. Mnozí uživatelé se s tímto stylem editace setkali u DAW (Digital Audio Workstation) v počítači, v SW programech a preferují tuto jednoduchost grafického prostředí. Vidíte, že Korg skutečně naslouchá a reaguje na požadavky!

 • Pianová klaviatura na obrazovce Edit: „Piano Roll“ se nazývá podle jednotlivých dat, která se jeví jako obdélníky – podobně jako byly otvory u starých přehrávacích, pianových strojů. Na této obrazovce je možné prvky jako číslo noty, její trvání, dynamika a další, libovolně upravit, vymazat nebo vytvořit, intuitivním “uchopením” a přesunem.

 • Track View obrazovka: Je rovněž nová, graficky zobrazuje veškerá data ve skupině stop, takže máte přehled o probíhající hudbě. Jako v předchozím příkladu, i zde můžete přesouvat, kopírovat, vkládat a mazat takty operací “uchopení” a přesunutí.

 • MIDI SysEx Editace: Dříve se veškerá data System Exclusive (SysEx) zobrazovala jen na editační obrazovce událostí, jako nedefinovaný a nepoddajný balíček dat. U M3 XPanded, se události SysEx zobrazují na obrazovce pod svými nativními (M3 Exclusive) jmény parametrů, takže můžete jasně identifikovat každou z nich – žádný skrytý dekodér není potřeba! Umožňuje to editovat a volně pracovat s těmito událostmi, přičemž dosáhnete mimořádně přesné editace.

KARMA Version 2.2 startuje.

Uživatelé M3 XPanded mohou nyní využívat lepšího ovládání vlastností KARMATM. KARMA Version 2.2 přidává nové a hudebně užitečné vlastnosti, jako je kvantizace časování změny scén a spouštění modulů. Nejprve můžete přepínat GE (Generated Effects) v reálném čase při hraní s KARMA, bez znatelných přechodů. Podpora pro User GE umožňuje natáhnout nové Generované efekty do M3 XPanded a ti, kdo si zakoupili KARMA M3* software (Mac nebo Windows), mohou editovat a vytvářet své vlastní Generované efekty v počítači a uložit je do M3 XPanded. K dispozici máte osm bank po 128 GE pamětech (1,024 celkem).

*Vyrobeno v Karma-Lab (www.karma-lab.com); pouze v anglické verzi

700 Efektových Presetů

každý efektový algoritmus v M3 XPanded je nyní vybaven vysoce kvalitními presety, vytvořenými profesionálními zvukovými designéry a audio experty. Díky 700 efektovým presetům, přímo přístupným, M3 XPanded usnadňuje rychle se dostat k pravému zvuku z libovolného či ze všech efektů v bankách.

Tuny bicích zvuků

M3 XPanded přidává dalších 149 nových a realistických bicích groovů, takže zvyšuje celkový počet patternů na více než 670. Tyto profesionálně vyvinuté patterny lze využít k vytvoření stop, hraním na klávesy s využitím vlastnosti RPPR (Realtime Pattern Play/Recording) nebo využít při živém hraní či komponování songu.

Dotykový displej TouchView

Aby toho nebylo málo, M3 XPanded je nyní vybaven barevným TouchView displejem. V režimech Sequencer a Combi je každá stopa vybavena stupnicí dynamiky, takže snadno a hned vidíte, které stopy hrají a na které hraje který part. Knoby a slidery na obrazovce lze ovládat pouhým dotykem a přetažením na správnou hodnotu – jak jednoduše ušetříte čas! Stejně intuitivní jsou operace dotyk/posun i na nových editačních stránkách.

Barevně kódované stupnice dynamiky.

M3 MUSIC WORKSTATION /SAMPLER

Třetí inkarnace řady M

M3 symbolizuje třetí generaci pracovních stanic – workstationů – značky Korg. Vše začalo modelem M1, který v roce 1988 představil zcela nový koncept takzvaných „hudebních pracovních stanic“. Následně se M1 stal nejprodávanějším workstationem všech dob, což mělo za následek rozšíření modelové řady o série T a O1/W. Model Trinity přišel s další řadou hudebních inovací, včetně dotykového displeje a nastavitelných efektů, a stal se tak předzvěstí veleúspěšné série TRITON.

Opětovná redefinice pojmu „workstation“

M3 nabízí četné inovace, převzaté z vlajkové lodi značky Korg, totiž z modelu OASYS. Mezi těmito funkcemi naleznete nový EDS (Enhanced Definition Synthesis) zvukový generátor, jenž vychází z HD-1 designu, dále druhou generaci funkce KARMA, nebo třeba víceúčelové ovládací rozhraní. Nelze také opomenout koncepci „virtuálního hardware“, která umožňuje ještě těsnější spolupráci s počítačovými hudebními programy, funkci Drum Track, nebo nový „Korg Komponent System“ koncept, označující flexibilní konstrukci systému.

Rozšířený zvukový arzenál

M3 nabízí nově vyvinutý „EDS“ systém generování zvuku, který využívá nového čipového designu, jenž byl vyprojektován souběžně s HD-1 enginem pro nejvyšší model OASYS. Díky tomu u M3 plně oceníte 256 MB PCM zvukového materiálu, jenž představuje skutečné „best of“ z OASYSu.

Expresivní a neuvěřitelně detailní zvuk můžete obdivovat u 1.028 multisamplů, 1.606 samplů bicích, u duálních oscilátorů či při stereo samplování.

Sekce filtrů, jedna z nejdůležitějších částí zvukotvorného procesu, dovoluje využít pro každý z oscilátorů současně až dva rezonanční filtry, tyto lze konfigurovat v sérii nebo paralelně. K dispozici jsou čtyři typy filtru: low-pass, high-pass, band-pass, a band-reject.

V sekci zesilovače naleznete všechna potřebná nastavení, umožňující dotvářet nejjemnější nuance zvuku. Integrovaný třípásmový EQ dovoluje i bez použití efektů přizpůsobit zvuky vašim potřebám. Plus envelope generátory, routování modulací, nové AMS mixéry pro pokročilou editaci – to vše ve výsledku dovoluje dříve nedosažitelné výsledky.

Efekty

Sekce efektů disponuje až pěti Insert efekty, dvěma Master efekty a jedním Total efektem. Vedle nejrůznějších variací efektů chorus, flanger, phaser, delay a reverb naleznete mezi 170 typy efektů i dynamické efekty, jako jsou kompresor a limiter, či efekty modelující nejrůznější zesilovače či ozvučné skříně. V nabídce dále nechybí například ani Grain Shifter nebo Talking Modulator.

M3 se vyznačuje profesionálními funkcemi, z nichž lze zmínit například možnost u duálních LFO oscilátorů užívat stejný druh modulace vícero efekty, nebo volné routování audio vstupu na různé řetězce efektů, kdy je poté můžete opět směrovat na individuální výstupy, díky čemuž lze M3 využívat i jako 2-in/6-output efektový procesor.

Funky Drummer

Bicí sadu u M3 můžete vytvořit z ROM či RAM samplů, mono nebo stereo, přičemž můžete využít až čtyřnásobné velocity přepínání a cross-fading k dosažení nevídaného realismu.

Drum Track

M3 přináší novou funkci Drum Track, která umožňuje vytvořit rytmickou variaci ke každému zvuku, který používáte. V kombinaci s funkcí KARMA se tak Program stává komplexním zvukovým prostředím, které vám bude v každém okamžiku velkou inspirací. V interní paměti si můžete vybrat z více než 500 paternů, které spustíte stiskem tlačítka, stiskem klávesy v určité oblasti, nebo pomocí velocity switching při dosažení nastavené hodnoty.

Protože funkce Drum Track využívá MIDI data, uložená v Paternu, můžete si snadno vytvořit vlastní patern v Sequencer režimu, a to ať už nahráním dat, jejich importem ze SMF dat a dalších vlastních skladeb, nebo konverzí nahraných KARMA dat. Lze použít i nahrané smyčky! Tuto velice užitečnou funkci oceníte jak při komponování muziky, tak i při živém hraní a vystupování.

Rozšířený režim Combination.

V tomto režimu lze kombinovat různé programy, kterým lze přidělit jednotlivé oblasti klaviatury, a přepínat je mimoto i pomocí velocity switchingu nebo využívat cross-fading. Zvuky lze přizpůsobit tempu, a to i po puštění dané klávesy, takže snadno docílíte sofistikovaných rytmických dozvuků a efektů. Monofonní zvuky mohou znít polyfonně, a naopak, vybrat si přitom můžete třeba jen jeden z oscilátorů. Pro hodně experimentující hráče je tu pak možnost přiřadit každému hlasu jinou stupnici či ladění!

M3 může pracovat současně až se šestnácti témbry včetně Drum Track, až čtyř KARMA modulů, četných efektů a dalších. Každý témbr má vlastní 3-pásmový EQ, a také nastavení Tone Adjust pro detailní kontrolu zvuku.

Skvělé zvuky

Nakonec je to vždy o kvalitě zvuků, a v tomto ohledu M3 rozhodně nezklame. Osvědčený tým zvukových odborníků značky Korg opět odvedl vynikající práci – hutné a realistické zvuky, temné zabarvení syntezátorů, pestré zvukové textury, to vše je zde. M3 je vybaven 512 programy a prostorem pro celkem 1.664 uživatelských zvuků (13 bank plus GM). Všechny zvukové pozice jsou plně editovatelné (mimo GM), takže si jakýkoliv zvuk můžete přizpůsobit vlastním potřebám. Pokud zvolíte rozšíření EXB-RADIAS, získáte navíc 128 zvuků MMT syntézy. Mimoto je k dispozici 32 bicích sad, a prostor pro celkem 144 sad. Dále zde naleznete 348 přednastavených kombinací, a místo pro celkem až 1.792 vlastních (14 bank). Všechny zvuky (programy i kombinace) jsou seskupeny do kategorií a podkategorií, takže je lze snadno vyhledávat.

Druhá generace funkce KARMA

V M3 je integrována druhá generace funkce KARMA, jež se poprvé představila u modelu OASYS, a následně se proslavila mezi hudebníky po celém světě. KARMA představuje inspirativní systém generování zvuku v reálném čase, jenž vám umožní zahrát vše, od vybrnkávání akustických nástrojů až po komplexní kaskády tónů, taneční riffy nebo „improvizované“ bicí rytmy. KARMA tak stanovuje standardy všem ostatním arpeggiátorům, phrase playerům a generátorům hudebních efektů. Možnosti, jež vám KARMA přináší, jsou zkrátka nepřeberné.

V režimu Program lze jednotlivým bicím smyčkám, melodickým frázím, nebo dalším hudebním efektům přiřadit jeden KARMA efekt (Generated Effect - GE). Ovládání efektu je pak zajištěno osmi táhly, osmi přepínači a osmi tzv. scénami, to vše pak v reálném čase.

V režimu Sequencer a Combi se možnosti funkce KARMA ještě znásobují, používat zde lze současně až čtyři KARMA moduly.

V ovládacím rozhraní (Control Surface) lze každý z modulů ovládat individuálně jako jednotlivé “Module Layers“. Vedle čtyř samostatných “Module Layers“ je zde pak globální Master Layer, z nějž lze ovládat parametry jednotlivých podřazených modulů, kdy lze tyto parametry ovládat i skupinově, takže jedním táhlem můžete současně měnit určitý parametr u všech čtyř modulů. Každý z „Module Layers“ obsahuje 8 tzv. scén (Scene), do nichž lze uložit podobu až osmi různých nastavení jednotlivých ovládacích prvků, táhel a tlačítek. Tato uložená nastavení pak můžete okamžitě vyvolat a použít.

U Master Layer se mimo uložení nastavení táhel a přepínačů v ukládané scéně zachová také informace, která scéna je zvolena u jednotlivých modulů. Každou ze scén lze kontrolovat přímo z ovládacího rozhraní, nebo z inovativní Scene Matrix Page, kde lze mj. určit, jestli bude současně se zvolenou scénou hrát i bicí stopa (Drum Track). V součtu tak máte k dispozici až 40 scén (8 scén na každý modul, a 8 scén u Master Layer), a tedy nepřeberné hudební možnosti.

M3 tak má neuvěřitelnou kontrolu nad každým elementem funkce KARMA, jejíž používání je mimoto ještě více zjednodušeno. A to také díky 13 „Real-Time Control Model“ RTC modelům. Tyto RTC modely určují, které parametry funkce KARMA jsou k dispozici, a jak budou přiřazeny k ovládacímu rozhraní.

Nekompromisní výkon

M3 zaujme nejen kvalitou svých zvuků, ale také vynikajícím ovládacím rozhraním. Barevný LCD displej lze využívat nejen jako dotykový GUI ovladač, ale může fungovat také jako X-Y Pad, díky čemuž můžete parametry efektů měnit v reálném čase pouhým tažením nebo poklepáním prstu na displeji - tedy podobně jako u revolučního KAOSS Padu. Další možnosti kontroly zvuku pak přináší funkce Motion, umožňující zachytit a opětovně reprodukovat pohyb vašich prstů po dotykové ploše. Pro lepší vizuální přehlednost mimoto ještě displej v závislosti na pohybu vašich prstů mění svou barvu.

Osm dynamických padů představuje skvělý způsob, jak přehrávat bicí nebo až 8-notové akordy, buď živě nebo jako součást funkce KARMA. Každý z tónů akordu si uchovává svoji vlastní dynamiku a hlasitost.

Ovládací rozhraní s osmi táhly se vyznačuje stejnou flexibilitou jako rozhraní známé z modelu OASYS - můžete jej použít jako mixér, editační plochu, kontroler KARMA funkce, nebo jako ovládací prvek externího software či hardwarových syntezátorů a efektů.

Mezi dalšími ovládacími prvky naleznete joystick, táhlo Value s možností přiřazení funkce, dva přepínače a ribbon ovladač, jimiž lze v souhrnu dotvořit i ty nejjemnější odstíny zvuku. Nově navržená klaviatura pak zajišťuje špičkovou dynamiku a herní prožitek.

RADIAS (Volitelné rozšíření EXB-RADIAS)

K tvorbě unikátních zvuků můžete mimo jiné využít také integrovaný analogový modulační syntezátor RADIAS. Jeho ovládání na displeji M3 je plně integrováno s dalšími efekty a funkcí KARMA.

Tento výkonný zvukový engine, vycházející z MMT (Multiple Modeling Technology) technologie, disponuje dvěma oscilátory, jejichž kombinováním generuje analogově modulované zvukové křivky, DWGS (PCM), šumy a mnohé další odstíny zvuku.

Duální filtry lze propojit v sérii, paralelně, nebo každý zvlášť (pro jednotlivé oscilátory). Filter1 nabízí resonanční filtr s rozsahem 24 dB low-pass, 12dB low-pass plus 12 dB high a band-pass. Filter2 pak může nabídnout 12 dB variace low, high a band-pass režimu, plus unikátní hřebenový comb filtr.

Pomocí LFO filtrů a tří ADSR křivek lze dodat prakticky jakémukoliv parametru zvuků cyklické proměny. Tři 16-krokové Modulation Sequencery dovolují měnit hodnotu parametrů v čase, buď jednorázově, nebo ve smyčce i opakovaně.

Interní a externí audio můžete zpracovat pomocí interní syntézy a efektů, k tomu lze využít například 12 typů efektu Wave Shaping a četné další. EXB-RADIAS obsahuje stejný vokodér jako RADIAS, vyznačující se šestnácti pásmy, u kterých lze individuálně kontrolovat hlasitost a stereopozici zvuku. Pomocí funkce Formant Motion lze zachytit a zpětně vyvolat mluvenou či zpívanou frázi.

Mimoto lze u RADIAS samozřejmě využít všechny funkce modulu KARMA, a to včetně Wave-Sequencing.

Open Sampling

Systém Open Sampling umožňuje M3 samplovat a resamplovat v kterémkoliv režimu. Takto lze docílit nových, remixovaných kombinací zvuků a efektů, nebo zachytit vaši hru „In-Track“ na sekvenceru. Editační funkce profesionální úrovně zahrnují Time Slice, Time Stretch, Crossfade Looping, Rate Change a Normalize.

Všechna potřebná nastavení pro samplování díky funkci Auto-Setup provedete jednoduše jediným stiskem tlačítka. Základní paměť pro samplování je 64 MB, tuto lze dokoupením karty EXB-M256 rozšířit na 320 MB. Pracovat lze se samply formátu Korg, AIFF, WAV, Soundfont V2.0 a AKAI (S-1000/3000 s pokročilou konverzí parametrů Program). Interní samply lze exportovat do formátu WAV nebo AIFF.

Samplovat lze také na připojená média, ať už USB paměti nebo pevné disky. Po nasamplování na tato média můžete například skladby vypalovat na CD-R/RW jako audio CD, nebo provádět další editace dat pomocí speciálních programů na vašem počítači. Audio soubory lze mimoto editovat i přímo, prostřednictvím funkcí normalize, trim, a dalších základních postupů.

Nový sekvencer s vysokým rozlišením

Nový, 16-stopý sekvencer, jenž je při produkci skladeb na M3 základním pilířem, se vyznačuje přehledným a intuitivním designem. Může pojmout až 128 skladeb a 210.000 not.

Nové vysoké časové rozlišení (480 PPQ) dokáže zachytit skutečně každou nuanci zvuků. Zvuk jednotlivých stop lze dále upravit pomocí třípásmového EQ.

K dispozici je i funkce Cue List, známá z dnes již klasického modelu Korg TRITON, umožňující tvořit skladby po jednotlivých částech, nebo přehrávat dokončené skladby ve zvoleném pořadí.

V nabídce funkcí lze najít i další, dnes již nezbytné funkce, jako jsou „Auto Song Setup“, kterou lze v kterémkoliv okamžiku v režimu Program či Combination okamžitě připravit M3 k samplování. Funkce Song Template obsahuje přednastavené efekty a další nastavení skladeb, umožňující urychlení tvorby skladeb vlastních. M3 nabízí 16 těchto Song Template, plus dalších 16, které si uživatel může přizpůsobit svým potřebám. Každý Song Template navíc dovoluje zvolit si z různých rytmických paternů - včetně intra, přechodů a ukončení - díky nimž lze velmi snadno a rychle dokončit rytmickou stopu.

Jednotlivé stopy lze převést na smyčku, a pracovat tak s opakovanými frázemi, například u bicích.

Provedené nahrávky lze zpracovat pokročilým editačními nástroji, kupříkladu variabilní kvantizací s nastavitelnou intenzitou. Detailní editace jednotlivých prvků skladby dovoluje zpracovávat hudbu s chirurgickou přesností. Určitě při tom oceníte i funkci Compare, jenž obdobně jako známá funkce Undo dovoluje odstranit poslední provedené změny.

Využít lze také funkci Realtime Pattern Play and Record (RPPR), jejímž prostřednictvím je možno přiřadit sekvencované paterny ke zvoleným klávesám a těmito je spouštět.

M3 tak ve výsledku nabízí veškeré, v praxi ověřené funkce, které vám budou neocenitelnou pomocí a inspirací při komponování hudby.

Virtualizovaný hardware

Mimoto, že je M3 sám o sobě výkonnou hudební pracovní stanicí, umožňuje také dokonalou integraci s vaším počítačem. Když tyto propojíte, lze pomocí dodávaného software „M3 Editor“ editovat zvuky a nastavení z vašeho počítače.

K dispozici je jak samostatná, tak i plug-in verze programu „M3 Editor“, kterou lze spouštět v rámci dalších počítačových hudebních programů. Editor může pracovat jako VST, AU nebo RTAS plug-in. Vedle toho je zde pak nový koncept „virtualizovaného hardware“. Pokud je nainstalováno rozšíření EXB-FW FireWire, lze jediným FireWire kabelem přenášet MIDI a audio data z M3 na příslušné stopy v hudebním programu na vašem počítači, ve kterém plug-in běží. Můžete tak vytvořit dokonale integrované hardwarové a softwarové prostředí pro svou hudební tvorbu.

Čtyři modely

M3 je k dispozici ve čtyřech provedeních: 61 kláves, 73 kláves, a 88 vyvážených kláves, eventuelně také pouze jako modul M3-M. První dva modely využívají novou, speciálně vyvinutou částečně vyváženou klaviaturu Korg, model s 88 klávesami pak nabízí špičkovou plně vyváženou klaviaturu RH3 (Real Weighted Hammer Action 3), která věrně reprodukuje charakteristiky kláves grand piána, kde klávesy nižších tónů mají tužší stisk, čím výše pak hrajete, tím lehčí je dynamika kláves, což zaručuje realistický herní zážitek.

Korg Komponent System - systém komponent

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Je nám líto, pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou vkládat komentáře.

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

Košík K pokladně

Kontaktujte nás

Na linku pro zákazníky volejte
v pracovní dny od 10 do 19 hod.

Tel.: 224222500

Kontaktujte nás
emailem