Logo
Po-Pá 10-19, So 10-15
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
24.03.2023
Cort G300 RAW
Nový model elektrické kytary, osazeno snímači Seymour Duncan® SH2N & TB4 Humbucker...Více číst celé
24.03.2023
Cort G250 Spectrum
Retro styl v moderním pojetí...Více číst celé
13.03.2023
TC Electronic Bucket Brigade Analog Delay
Analogový, neztenčený Delay...Více číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Klávesy
  3. Korg KingKORG BK syntezátor

Korg KingKORG BK syntezátor

Nová generace modeling syntezátoru s komplexním spektrem zvuků. Jak si představujete ideální syntezátorové zvuky pro své nahrávání nebo živá vystoupen... celý popis
Dostupnost
na dotaz
27 290 Kč
22 554 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Kompletní specifikace

Nová generace modeling syntezátoru s komplexním spektrem zvuků.

Jak si představujete ideální syntezátorové zvuky pro své nahrávání nebo živá vystoupení? Vybaví se vám při tom nějaký typický zvuk používaný oblíbenými umělci, anebo spíš něco původního, co si vytvoříte úplně sami? A můžete všech těchto zvuků dosáhnout s vaším stávajícím syntezátorem? KingKORG dokáže věrně reprodukovat změny oscilátoru a filtrů analogového syntezátoru, díky čemuž můžete zvuk libovolně vytvarovat. Tímto jediným nástrojem tak dokážete obsáhnout neuvěřitelně pestré spektrum různých zvuků.

Dlouho očekávaná černá barva je tady.

V nabídce je nyní provedení nástroje ve stylové černé barvě. Typicky černý ovládací panel s kontrolními tlačítky je vizuálním odkazem na klasické syntezátory a zaručeně probudí ty správné instinkty v každém hráči, který na těchto zařízeních vyrůstal.

Výkonné oscilátory, které jsou snadno pochopitelné pro začátečníky a přesto dostatečně účinné i pro experty

Design se 3 oscilátory x 2 témbry umožňuje generovat na KingKORGu hutné a bohaté zvuky, výrazným plusem je také nový XMT modelingový zvukový engine. XMT (Xpanded Modeling Technology) je unikátní technologie značky KORG, která dokáže produkovat širokou škálu různých zvuků, přestože její ovládání je zcela jednoduché. U běžného syntezátoru vyžaduje proces tvorby zvuku postupné nastavování jednotlivých oscilátorů, takže je těžké udržet si celkový přehled. Naproti tomu KingKORG nabízí presetové algoritmy, které obsahují kombinace různých typů a počtů algoritmů, díky nimž snadno a rychle vytvoříte zvuky ve špičkové kvalitě. Bohatý výčet algoritmů oscilátoru zahrnuje veškeré typy, které byste u analogového syntezátoru mohli očekávat - od klasických sawtooth wave, square wave, a noise-in až po mnohé PCM/DWGS algoritmy, takže možnosti tvorby jsou opravdu široké.

Modelingové filtry, které umí reprodukovat zvuk klasických instrumentů

Při navrhování modelu KingKORG byla velká pozornost věnována sekci filtrů, která je pro charakter syntezátoru rozhodující. Velký výběr filtrů je obecně unikátní výhodou analogového modelingu a KingKORG se v tomto směru pyšní nevídanou flexibilitou. Vedle množství základních typů filtrů zde naleznete také třeba analogové monofonní syntezátory používané pro sólové a basové zvuky v sedmdesátých letech, polyfonické syntezátory z nové hudební vlny let osmdesátých nebo filtry z klasického syntezátoru KORG MS-20. Zvýšením rezonance lze dosáhnout také samooscilace těchto filtrů - což je opět výjimečná schopnost analogových syntezátorů.

Tři master efekty, každý se šesty typy efektů, pro finální úpravu zvuku

KingKORG je vybaven třemi sekcemi master efektu, každá se šesti typy efektů: PRE FX, s efekty jako jsou distortion nebo amp simulator; MOD FX, s klasickými efekty jako phaser, chorus a tremolo; a REV/DELAY, se smíšenými efekty jako je hall reverb nebo modulation delay. Každý efektový procesor má své vlastní ovládací kolečko na čelním panelu, kterým se nastavuje typ efektu. Pro výběr nejvhodnějšího efektu tak stačí jednoduše točit kolečkem a poslouchat výsledný zvuk.

Lampový obvod dodá zvuku bohaté přesahy a efektivní zkreslení

Dlouholetá zkušenost značky KORG s analogovými syntezátory se zúročila v plně analogové lampovém obvodu, který KingKORG nabízí jako mastering efekt. Můžete s ním zvuk obohatit o účinné zkreslení nebo dodat typický hřejivý charakter lampy.

Funkce vokodéru

Vestavěný vokodér dokáže pomocí audio signálu, vstupujícího přes vestavěný mikrofon, modifikovat zvuk -takže to zní jako by syntezátor „mluvil“. Vokodér nabízí funkci Formant Shift, která slouží k rapidním změnám zvuku, stejně jako funkci Formant Hold s níž lze zvuk „zmrazit“ a přehrávat ho pak pomocí kláves. Díky duální témbrové architektuře KingKORG umí dokonce kombinovat vokodér s dalším hlasem.

Virtuální routování signálu

Na mnoha klasických syntezátorech (jako je třeba MS-20) lze signál přesměrovat (routovat) pomocí speciálních kabelů, kterými se fyzicky propojí jednotlivé prvky syntezátoru. Tuto funkcionalitu nabízí KingKORG také a to prostřednictvím intuitivního Virtual Patch systému. Za pomoci šesti routovacích prvků „Virtual Patch“ dostupných pro každý jednotlivý témbr lze kontrolní signály (jako jsou EG, LFO nebo pohyb joysticku) virtuálně propojit s parametry zvuků (jako je pitch nebo cutoff), které tak lze ještě efektivněji modulovat.

Krokový arpegiátor

Krokový arpegiátor umí automaticky generovat arpeggiované fráze (rozložené akordy) v závislosti na tónech, které zahrajete na klávesy. Můžete při tom navíc volit ze šesti typů arpeggia a k tomu třeba určit délku trvání, interval a on/off status jednotlivých kroků.

FUNKCE

Nové intuitivní uspořádání prvků na ovládacím panelu

Nově přepracovaný ovládací panel sdružuje jednotlivé řídící prvky do komplexních bloků, takže se při tvorbě můžete snadněji soustředit na to podstatné. Při zachování ohledu ke všem specifikám klasických analogových syntezátorů nabízí čelní panel modelu KingKORG všechny výhody moderní technologie. Například sekce oscilátorů má svůj vlastní displej, na kterém se zobrazuje název aktuálně zvoleného algoritmu. Otočením volicího kolečka po straně displeje lze zobrazit příslušné názvy, stlačením se pak rychle přesunete na začátek příslušné kategorie jako je např. ANALOG nebo DWGS. Ovládací tlačítka jsou přiřazena každému důležitému parametru jednotlivých oscilátorů, takže si můžete plně vychutnat jedinečnou výhodu analogových syntezátorů - otáčením knobů lze okamžitě měnit jejich zvuk. Příslušná tlačítka jsou určena také pro každý ze tří master efektů, takže si můžete snadno vyzkoušet jakým způsobem ovlivní výsledný tón. Protože jsou použity samoluminiscenční organické EL displeje, je zaručena excelentní čitelnost zobrazovaných údajů dokonce i na špatně osvětlených místech.

61 dynamických plnohodnotných kláves plus X/Y joystick

KingKORG nabízí skvělých pět oktáv dynamických kláves, jejichž odezvu lze nastavit v režimu Normal, Shallow nebo Deep. Vedle toho zde naleznete také podsvětlený X/Y joystick, ideální pro intuitivní řízení efektů při živých vystoupeních. Vyzkoušejte si zahrát s některými presetovými zvuky a poznáte hned, že joystick je taky velmi inspirativní pomocník při modulaci zvuků.

Funkce uložení oblíbených zvuků, ideální pro živá vystoupení

Funkce Favorites umožňuje okamžité vyvolání často používaných programů. Takto lze jediným stiskem tlačítka vyvolat celkem až 40 přednastavených oblíbených programů, rozdělených do osmi kategorií.

200 vestavěných presetových programů

KingKORG přichází vybaven 200 hotovými presetovými programy, které jsou rozděleny do osmi kategorií (jako Synth, Lead nebo Bass). V jeho nabídce pak najdete veškeré zvuky nezbytné pro živá vystoupení - například PCM zvuk piana, elektrického piana nebo keyboard. Díky schopnosti emulovat filtry klasických syntezátorů dále může nabídnout také autentické zvuky, které znáte z klasických i moderních skladeb, ty navíc doplňuje řada zvuků zcela nových, jež rozšiřují tyto už tak bohaté možnosti. K dispozici je také místo pro uložení až 100 vlastních uživatelských programů.

Pomocí CV/GATE OUT jacku lze kontrolovat připojený KORG monotribe nebo MS-20

Přes výstup CV/GATE OUT lze za pomoci analogového signálu ovládat připojený KORG monotribe nebo MS-20. Kabel pro propojení s monotribe je součástí balení.

Podpora úložného software pro správu vašich programů

KingKORG můžete USB kabelem propojit s vaším počítačem a na něm pak ukládat své programy. Příslušný program lze stáhnout zdarma na stránkách KORG (www.korg.com/kingkorg).

 

Zboží zařazeno v kategoriích